Make yourself at home!

You’re currently browsing our International site, but our family reaches across the world.

To make sure you’re supporting your local Mary’s Meals, please select your country from the list below.

If you can’t see your country then don’t worry! You can use our International site.

2023 - Poland - Gala Mary's Meals 2023

Ach, co to był za wieczór! Gala Mary’s Meals

7 stycznia 2023 r. w Krakowie odbył się uroczysty koncert noworoczny z okazji 20-lecia fundacji - Gala Mary's Meals. Środki finansowe, które zebraliśmy ze sprzedaży biletów oraz dodatkowych datków po Gali Mary's Meals, pozwolą zapewnić roczny program doży

Opublikowano dnia

On January 7, 2023, a New Year's concert was held in Krakow on the occasion of the 20th anniversary of the foundation - Mary's Meals Gala.

2023 - Krakow - Gala

Sala Nowohuckiego Centrum Kultury była pełna - nie tylko widzów, ale również iście świątecznego i romantycznego nastroju. Artyści grali musicalowe i popularne utwory o miłości w jazzowo-swingowych aranżacjach. Było urocze "Miłość rośnie wokół nas" z "Króla lwa", "My love is your love" Witney Houston, a także afrykańska piosenka ze słowami modlitwy "Ojcze nasz" zaśpiewana przez solistkę jazzową w języku suahili.

2023 - Krakow - Gala 2

Koncert rozpoczął występ zespołu perkusyjnego uczniów i absolwentów szkół muzycznych w Krakowie i Słomnikach pod kierownictwem Karoliny Zielińskiej. Młodzi artyści grali kolędy, rozpisane na instrumenty perkusyjne, a towarzyszył im zespół wokalny, złożony z najmłodszych solistek.

2023 - Krakow - Gala 3
2023 - Krakow - Gala 4

Po Bożonarodzeniowych aranżacjach, na scenie pojawili się muzycy z zespołu Nebedies - grupy, która w tym składzie zbiera się wyłącznie na specjalne okazje, aby koncertować na rzecz programów dożywiania Mary's Meals. Zespół tworzą utalentowani muzycy: Wojciech Krawczyk (gitara basowa), Bartłomiej Dybel (perkusja) oraz Bartek Leśniak (fortepian) wraz z Aleksandrą Gugułą (trąbka) –prowadzącą Galę oraz czuwającą nad wydarzeniem jako dyrektor artystyczny. Solowe improwizacje poszczególnych muzyków wprawiały w zachwyt publiczność i dodawały całemu wydarzeniu jeszcze bardziej niezastąpionego klimatu.

2023 - Krakow - Gala 5
2023 - Krakow - Gala 6

Wokalistki Sandra Mika i Ola Przewoźniak po raz kolejny dołączyły do zespołu, by wesprzeć swoimi talentami grupę instrumentalistów. Żywiołowy i charyzmatyczny wokal Sandry Miki przeplatał się z pełnym słodyczy i liryzmu głosem Oli Przewoźniak. Obie solistki koncertowały już w przeszłości na rzecz Mary's Meals i także tym razem ich śpiew rozpalał serca publiczności głębią interpretacji znanych już pozornie tekstów.

2023 - Krakow - Gala 7

Projekcja filmu "Dziecko 31" było kolejnym punktem programu. Na dużym ekranie 500-osobowej sali NCKu pojawiły się twarze tych, z myślą o których wybrzmiewały dźwięki sobotniego koncertu. Podopieczni Mary's Meals - najubożsi i najmniejsi - dzieci, które potrzebują pomocy, aby mieć dostęp do jedzenia i szkoły - o nich był ten wzruszający film. A także o tych, którzy pomimo przeszkód, nie tracą sił, by nieść konkretną pomoc poprzez małe gesty miłości.

2023 - Krakow - Gala 8

W końcu, na przygotowanych wcześniej krzesłach, elegancko ubrani, w garniturach, marynarkach, z błyszczącymi instrumentami w dłoniach, zasiedli muzycy pokaźnego zespołu Big Band Dobczyce wraz ze swoim dyrygentem - Ernestem Hekselem. Po instrumentalnym uroczystym wstępie na scenę wkroczył Wojciech Myrczek - wokalista jazzowy nagrodzony wieloma nagrodami w Polsce i na świecie - o aksamitnym i niskim głosie i niezwykłej improwizacyjnej charyzmie.

2023 - Krakow - Gala 9
2023 - Krakow - Gala 10

Na koniec, Wojciech Myrczek wraz z Olą Przewoźniak utworzyli duet, który zamknął Galę i przy brzmieniu perkusji, fortepianu oraz całej potęgi instrumentów dętych, zaśpiewali ostatnie piosenki o miłości.

2023 - Krakow - Gala 11

Wszyscy artyści występowali tego wieczoru charytatywnie.

Nasi wolontariusze dzielnie opiekowali się gośćmi, rozdając wszystkim przybyłym książkę założyciela Mary's Meals "Szopa, która wykarmiła milion dzieci". Było sporo dobrych rozmów w korytarzu oraz spływających do nas jeszcze kilka tygodni po koncercie słów uznania.

2023 - Krakow - Gala 11
2023 - Krakow - Gala 13

Środki finansowe, które zebraliśmy ze sprzedaży biletów oraz dodatkowych datków po Gali Mary's Meals, pozwolą zapewnić roczny program dożywiania dla kolejnej setki najuboższych dzieci.


fot. Piotr Markowski Photography