Czuj się jak u siebie w domu!

Aktualnie przeglądasz naszą polską stronę, ale nasza rodzina obejmuje cały świat.

Aby upewnić się, że wspierasz lokalną organizację Mary’s Meals, proszę wybierz swój kraj z poniższej listy.

Jeśli nie widzisz swojego kraju, nie martw się! Możesz skorzystać z naszej Międzynarodowej strony.

2023 - Poland - Gala Mary's Meals 2023

Ach, co to był za wieczór! Gala Mary’s Meals

7 stycznia 2023 r. w Krakowie odbył się uroczysty koncert noworoczny z okazji 20-lecia fundacji - Gala Mary's Meals. Środki finansowe, które zebraliśmy ze sprzedaży biletów oraz dodatkowych datków po Gali Mary's Meals, pozwolą zapewnić roczny program doży

Opublikowano dnia

On January 7, 2023, a New Year's concert was held in Krakow on the occasion of the 20th anniversary of the foundation - Mary's Meals Gala.

2023 - Krakow - Gala

Sala Nowohuckiego Centrum Kultury była pełna - nie tylko widzów, ale również iście świątecznego i romantycznego nastroju. Artyści grali musicalowe i popularne utwory o miłości w jazzowo-swingowych aranżacjach. Było urocze "Miłość rośnie wokół nas" z "Króla lwa", "My love is your love" Witney Houston, a także afrykańska piosenka ze słowami modlitwy "Ojcze nasz" zaśpiewana przez solistkę jazzową w języku suahili.

2023 - Krakow - Gala 2

Koncert rozpoczął występ zespołu perkusyjnego uczniów i absolwentów szkół muzycznych w Krakowie i Słomnikach pod kierownictwem Karoliny Zielińskiej. Młodzi artyści grali kolędy, rozpisane na instrumenty perkusyjne, a towarzyszył im zespół wokalny, złożony z najmłodszych solistek.

2023 - Krakow - Gala 3
2023 - Krakow - Gala 4

Po Bożonarodzeniowych aranżacjach, na scenie pojawili się muzycy z zespołu Nebedies - grupy, która w tym składzie zbiera się wyłącznie na specjalne okazje, aby koncertować na rzecz programów dożywiania Mary's Meals. Zespół tworzą utalentowani muzycy: Wojciech Krawczyk (gitara basowa), Bartłomiej Dybel (perkusja) oraz Bartek Leśniak (fortepian) wraz z Aleksandrą Gugułą (trąbka) –prowadzącą Galę oraz czuwającą nad wydarzeniem jako dyrektor artystyczny. Solowe improwizacje poszczególnych muzyków wprawiały w zachwyt publiczność i dodawały całemu wydarzeniu jeszcze bardziej niezastąpionego klimatu.

2023 - Krakow - Gala 5
2023 - Krakow - Gala 6

Wokalistki Sandra Mika i Ola Przewoźniak po raz kolejny dołączyły do zespołu, by wesprzeć swoimi talentami grupę instrumentalistów. Żywiołowy i charyzmatyczny wokal Sandry Miki przeplatał się z pełnym słodyczy i liryzmu głosem Oli Przewoźniak. Obie solistki koncertowały już w przeszłości na rzecz Mary's Meals i także tym razem ich śpiew rozpalał serca publiczności głębią interpretacji znanych już pozornie tekstów.

2023 - Krakow - Gala 7

Projekcja filmu "Dziecko 31" było kolejnym punktem programu. Na dużym ekranie 500-osobowej sali NCKu pojawiły się twarze tych, z myślą o których wybrzmiewały dźwięki sobotniego koncertu. Podopieczni Mary's Meals - najubożsi i najmniejsi - dzieci, które potrzebują pomocy, aby mieć dostęp do jedzenia i szkoły - o nich był ten wzruszający film. A także o tych, którzy pomimo przeszkód, nie tracą sił, by nieść konkretną pomoc poprzez małe gesty miłości.

2023 - Krakow - Gala 8

W końcu, na przygotowanych wcześniej krzesłach, elegancko ubrani, w garniturach, marynarkach, z błyszczącymi instrumentami w dłoniach, zasiedli muzycy pokaźnego zespołu Big Band Dobczyce wraz ze swoim dyrygentem - Ernestem Hekselem. Po instrumentalnym uroczystym wstępie na scenę wkroczył Wojciech Myrczek - wokalista jazzowy nagrodzony wieloma nagrodami w Polsce i na świecie - o aksamitnym i niskim głosie i niezwykłej improwizacyjnej charyzmie.

2023 - Krakow - Gala 9
2023 - Krakow - Gala 10

Na koniec, Wojciech Myrczek wraz z Olą Przewoźniak utworzyli duet, który zamknął Galę i przy brzmieniu perkusji, fortepianu oraz całej potęgi instrumentów dętych, zaśpiewali ostatnie piosenki o miłości.

2023 - Krakow - Gala 11

Wszyscy artyści występowali tego wieczoru charytatywnie.

Nasi wolontariusze dzielnie opiekowali się gośćmi, rozdając wszystkim przybyłym książkę założyciela Mary's Meals "Szopa, która wykarmiła milion dzieci". Było sporo dobrych rozmów w korytarzu oraz spływających do nas jeszcze kilka tygodni po koncercie słów uznania.

2023 - Krakow - Gala 11
2023 - Krakow - Gala 13

Środki finansowe, które zebraliśmy ze sprzedaży biletów oraz dodatkowych datków po Gali Mary's Meals, pozwolą zapewnić roczny program dożywiania dla kolejnej setki najuboższych dzieci.


fot. Piotr Markowski Photography