Czuj się jak u siebie w domu!

Aktualnie przeglądasz naszą polską stronę, ale nasza rodzina obejmuje cały świat.

Aby upewnić się, że wspierasz lokalną organizację Mary’s Meals, proszę wybierz swój kraj z poniższej listy.

Jeśli nie widzisz swojego kraju, nie martw się! Możesz skorzystać z naszej Międzynarodowej strony.

Magnus MacFarlane-Barrow the Founder of Mary's Meals

Magnus MacFarlane-Barrow


Magnus MacFarlane-Barrow

 

„Niektórym może się wydawać dziwne, może nawet głupie, że centrala globalnej organizacji nadal mieści się w tej pochylonej i wyglądającej na „zdezelowaną” stodole, w bardzo odległej części Szkocji. Jednak przebywanie tutaj pomaga mi pamiętać, jak i dlaczego rozpoczęliśmy tą pracę.”

Magnus, prezes i założyciel

 

Kim jest Magnus MacFarlane-Barrow?

Magnus MacFarlane-Barrow to, odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego, założyciel i prezes globalnej organizacji non-profit Mary’s Meals, która każdego dnia zapewnia w szkołach zmieniające życie posiłki części najbiedniejszych dzieci na świecie. Obecnie Mary’s Meals karmi 2,429,182 dzieci w 18 krajach.

 

Początki

W 1983 roku pielgrzymka do sanktuarium maryjnego w Medjugorie w Bośni i Hercegowinie odnowiła wiarę Magnusa i jego rodziny. Efektem tego ich dom dla gości, który mieścił się w małym miasteczku w Szkocji, został przekształcony w Rodzinny Dom Modlitwy Craig Lodge [Craig Lodge ‘Family House of Prayer'] - katolicki ośrodek rekolekcyjny.

Magnus rozpoczął swoją karierę jako hodowca ryb w Argyll w Szkocji. W 1992 r. podczas konfliktu bałkańskiego, on i jego brat Fergus byli tak poruszeni obserwowanymi w telewizji scenami konfliktu, że zdecydowali się wziąć tydzień urlopu, aby załadować jeepa artykułami pomocowymi i dołączyć do konwoju, udającego się do Medjugorie w Bośni, żeby je rozdać.

Po ich powrocie darowizny napływały nadal, więc w rezultacie Magnus przejechał ze Szkocji do Bośni łącznie 23 razy, by dostarczyć niezbędne produkty. Magnus nigdy już nie wrócił do swojego poprzedniego zajęcia. Założył natomiast zarejestrowaną organizację charytatywną, Scottish International Relief [Szkocką Pomoc Międzynarodową] (SIR). 

 

Powstaje Mary's Meals

W 2002 roku, podczas wyprawy pomocowej do Malawi w południowo-wschodniej Afryce, Magnus doświadczył kolejnego przełomowego momentu, poznając 14-letniego chłopca Edwarda. Edward był najstarszym dzieckiem z sześciorga, a jego matka umierała na AIDS. Jedynym prostym marzeniem Edwarda było, aby mieć wystarczająco jedzenia i móc pewnego dnia pójść do szkoły.

Po wysłuchaniu historii Edwarda, rodzi się Mary's Meals. Od początkowego dokarmiania 200 dzieci w Malawi, organizacja karmi dzisiaj niesamowite dwa miliony dzieci w szkole każdego dnia. Skromna szopa, która była miejscem zbierania tych pierwszych darów, do dzisiaj funkcjonuje jako duchowy dom tej dobroczynnej organizacji.

Mary's Meals to prosty pomysł, który działa. Codzienny posiłek w szkole ma pozytywny wpływ na rozpoczęcie nauki, obecność na zajęciach oraz osiągnięcia dzieci w szkołach. Ten prosty pomysł może być nawet kluczem do całkowitego wyeliminowania głodu wśród dzieci. Średni globalny koszt wyżywienia dziecka przez cały rok szkolny za pomocą posiłków Mary's Meals to zaledwie 92.40 PLN.

Magnus MacFarlane-Barrow

Dalsze przesłanie Magnusa

Sięgnij do książek, filmów oraz najświeższych artykułów online Magnusa.
 

Magnus speach


Książki i filmy

Zagłąb się w prace Mary’s Meals i naszą misję, jaką jest redukowanie głodu wśród dzieci, oglądając nasze inspirujące filmy i czytając pokrzepiające książki.

Zobacz więcej - książki i filmy

 


 

Give


Sztuka dawania

Magnus MacFarlane-Barrow wyjaśnia, dlaczego nadszedł czas, aby porozmawiać o darowiznach na cele charytatywne, gdy ukazuje się jego nowa książka, o tytule: "Daj".

Zobacz więcej - Sztuka dawania