Czuj się jak u siebie w domu!

Aktualnie przeglądasz naszą polską stronę, ale nasza rodzina obejmuje cały świat.

Aby upewnić się, że wspierasz lokalną organizację Mary’s Meals, proszę wybierz swój kraj z poniższej listy.

Jeśli nie widzisz swojego kraju, nie martw się! Możesz skorzystać z naszej Międzynarodowej strony.

Nasz wpływ

Three children sit at a desk smiling at the camera

Nasz wpływ

Dziecko, które ma energię, aby brać aktywny udział w lekcjach może osiągnąć bardzo wiele.

Kuchnia jest bardzo ważna, ponieważ zapewnia regularne posiłki, na które liczą uczniowie. To daje im spokój umysłu.
Lindor Mackenson Kierowinik Programu Dożywiania, Haiti

Wpływ naszej pracy

Nasz pięcioletni raport wpływu programu Mary’s Meals, opisuje dwa największe kraje biorące udział w programie żywienia w szkołach: Malawi i Zambię. W trakcie trwania projektu rozmawialiśmy zdziećmi, nauczycielami i wolontariuszami, by w pełni zrozumieć skalę naszej pracy. Wyniki naszych badań (co nie jest zaskoczeniem)) mówią wyraźnie, że nasza misja – zapewnienie codziennego posiłku w miejscu nauki – ma prawdziwy i realny wpływ na minimalizowanie klęski głodu, wzrost poziomu energii u dzieci, dobrego stanu zdrowia, dostępu do edukacji, zaangażowania i postępów w nauce oraz wsparcia społecznego.

Choć zawsze najbardziej będziemy się skupiać na dzieciach, którym pomagamy, wpływ naszej pracy na społeczność również jest istotna, a hojność i oddanie naszych wolontariuszy oraz lokalnych wspólnot, jest nieodłącznym elementem naszego podejścia do programu żywienia w szkole.

Świadomość, że nasza praca zmienia na lepsze życie dzieci i społeczności dotkniętych ubóstwem utwierdza nas w przekonaniu, że każdego dnia realizujemy naszą wizję, a wysiłki, aby nasz program pomagał kolejnym osobomnigdy nie ustaną.

Kolejne dziecko

Woman giving out pink mugs of food to happy children

Naszym największym priorytetem, jak zawsze, jest dotrzymanie obietnicy dzieciom biorącym już udział w naszym programie. Jednocześnie chcemy pomagać kolejnym, które tej pomocy potrzebują.

Nasza strategia na lata 2021-2023 („Kolejne dziecko”) zakłada trzy cele:

  1. Nakarmić więcej dzieci w miejscu nauki i pomóc tym, którzy cierpią efekty skrajnej biedy w najuboższych społecznościach na świecie.
  2. Poszerzyć globalny ruch i umożliwić większej ilości osób niesienie pomocy w postaci pieniądze, umiejętności, czasui modlitwy, by rozwijać ideę Mary’s Meals.
  3. Umocnić organizację oraz globalną sieć Mary’s Meals we wspieraniu wizji, misji i wartości.

 

Aspirujemy, by do 2023 roku być w stanie wyżywić trzy miliony dzieci każdego dnia w szkole.

To ogromnie ambitny plan, ale dzięki Waszej pomocy możliwy do realizacji.

Możesz dowiedzieć się więcej, o naszej strategii, czytając raport.

Nasz wpływ – wyniki raportu

  • Dziecko, które ma energię aby się skupić i brać udział w lekcjach może osiągnąć bardzo wiele.
  • Programy dożywiania są nisko-budżetowym sposobem na zwalczenie biedy dzięki zaadresowaniu bezpośrednch potrzeb głodnego dziecka i wpływaniu na dlugoterminową zmianę w ich wspólnotach.
  • Wyniki badań pokazują, że wprowadznie programu dożywiania Mary’s Meals zmiejsza uczucie głodu u chłopców i dziewczynek w pierwszym roku dokarmiania, a ten sam efekt utrzymuje się przez kolejne lata.
  • Prawdopodobieństwo poczucia głodu było 29-krotnie większe u dzieci z Malawi, które nie otrzymywały posiłków, w porównianiu do tych, które brały udział w programie dożywiania. Natomiast prawodopodobieństwo całkowitego braku poczucia głodu u szkolnych dziecki było 6-krotnie wyższe u dokarmianych dzieci w Zambii, w porównaniu do tych, które nie otrzymywały posiłków.
  • Wzrósł poziom energii dzieci w przeciągu roku od wprowadzenia programu, gdzie blisko 100% dzieci zarówno w Malawi jak i Zambii stwierdziło, że ma ‘trochę” lub „dużo więcej” energii po spożyciu posiłku Mary’ s Meals.
  • Pojawienie się posiłków miało pozytywny wpływ na frekwencję oraz rektutację – większa liczba dzieci zapisała się do szkół oraz częściej brały one udział w zajęciach. Wspólnoty mieszkanców zauważyły, że mniej dzieci rezygnuje ze szkoły odkąd pojawiły się programy dożywiania Mary’s Meals.
 2 miliony logo

MARY'S MEALS DOKARMIA  OBECNIE 2,429,182 DZIECI

Dzięki obecności programów dożywiania dzieci mają pewność, że niezależnie od okoliczności, każdego dnia w szkole otrzymają pożywny posiłek.