An adult handing bowls to a queue of children

Benin

Mary’s Meals zapewnia zmieniające życie codzienne posiłki w bardzo ubogich społecznościach w centralnych i południowo-wschodnich obszarach Beninu.

Opublikowano dnia

Gdzie działamy

Benin zajmuje aktualnie 158 miejsce ze 189 krajów w rankingu Wskaźnika Rozwoju Społecznego (HDI). Niepewność …, niskie zarobki, złe odżywianie i nierówność płci to tylko niektóre z wyzwań stojących przed ubogimi mieszkańcami Benina. Połowa ludności Benina aktualnie żyje poniżej Relatywnej Granicy Ubóstwa ($1,90/dzień). W rezultacie ponad połowa małych dzieci odczuwa skutki chronicznego złego odżywiania i około 52% dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej w Beninie nie skończy tego etapu edukacji.

Wszystkie te codzienne zmagania potęguje fakt, że ponad dwie trzecie populacji Benina nie potrafi czytać i pisać.

Życie w Beninie

Benin, francuskojęzyczny, zachodnioafrykański naród, to miejsce narodzin religii „voodoo” i dawne Dahomej (1600-1900). Oficjalnym językiem jest francuski, ale występuje tam również zróżnicowana mieszanka 50 języków rdzennych. Większość ludności mieszka na południowym wybrzeżu Zatoki Benińskiej, która jest częścią Zatoki Gwinejskiej. Benin od zachodu graniczy z Togo, od wschodu z Nigerią, od północnego zachodu z Burkina Faso, a od północnego wschodu z Nigrem.

Głównym towarem eksportowym Benina jest bawełna, a pozostałe towary to owoce, orzechy i nasiona oleiste.

Young boy balancing silver bowl on his head smiling at camera

Mary's Meals w Beninie

Mary’s Meals dostarcza posiłki w Beninie od 2011 r. Nasz program jest obecny w szkołach w kilku ubogich społecznościach od środkowej do południowo-wschodniej części Beninu. Blisko współpracujemy z Soeurs de Marię Medaille Miraceuleuse w dostawach pożywienia do szkół.

Obecnie karmimy 3 458 dzieci w 5 szkołach. Typowy posiłek, który serwujemy w szkole, to kukurydza albo ryż z fasolką, warzywami, mięsem, rybą lub jajkami.

Kiedy rozpoczęliśmy pracę w Beninie?

Mary’s Meals dostarcza posiłki w Beninie od 2011 r.

Ile dzieci dokarmiamy w Beninie?

Obecnie karmimy 3 458 dzieci w 5 szkołach.

Jaki posiłek dostarczamy?

Typowy posiłek szkolny, który dostarczamy, to kukurydza albo ryż z fasolką, warzywami, mięsem, rybą lub jajkami.

Gdzie się znajdujemy i gdzie pracujemy?

Nasz program jest obecny w szkołach w kilku ubogich społecznościach od środkowej do południowo-wschodniej części Benina.

Stolica

Porto-Novo

Ludność

12,123,200 (2020)

Waluta

Frank CFA Afryki Zachodniej (XOF Fr)