Czuj się jak u siebie w domu!

Aktualnie przeglądasz naszą polską stronę, ale nasza rodzina obejmuje cały świat.

Aby upewnić się, że wspierasz lokalną organizację Mary’s Meals, proszę wybierz swój kraj z poniższej listy.

Jeśli nie widzisz swojego kraju, nie martw się! Możesz skorzystać z naszej Międzynarodowej strony.

A row of bowls full of rice

Ekwador

Ekwador zajmuje obecnie 95 miejsce na 191 kraje i terytoria w Indeksie Rozwoju Społecznego (HDI). Podczas gdy wiele obszarów jest dość zamożnych, istnieją poważne nierówności, szczególnie w dużych miastach.

Opublikowano dnia

Gdzie działamy

Szacuje się że około 26 147 dzieci w Ekwadorze nie uczęszcza do szkoły. Chociaż podstawowa edukacja w Ekwadorze jest darmowa, w praktyce koszt zakupu książek i innych materiałów jest barierą dla ludzi z ubogich środowisk (40% ludności wiejskiej żyje poniżej Relatywnej Granicy Ubóstwa ($2,15/dzień).

Życie w Ekwadorze

Ekwador znajduje się w północno-zachodniej Ameryce Południowej. Jego nazwa pochodzi od równika (the Equator) - niewidzialnej linii okalającej Ziemię, która przecina kraj na dwie części. Ekwador jest wielkości Kolorado i graniczy z Kolumbią i Peru. Jego powierzchnia jest narażona na katastrofy naturalne i to stanowi ciągłe zagrożenie dla długotrwałej produkcji pożywienia.

Krajobraz Ekwadoru składa się ze wszystkiego po trochu - plaże, góry, wulkany, metropolie, amazońskie lasy deszczowe i słynna Wyspa Galapagos. Ponieważ Ekwador leży na równiku, jego pogoda w przeciągu roku jest dość stabilna (Ekwador ma klimat tropikalny, który różni się w zależności od wysokości i regionu).

Stolica kraju, Quito, znana jest z prawie nietkniętego centrum miasta, pochodzącego z czasów kolonizacji hiszpańskiej, gdzie znajdują się szesnasto- i siedemnastowieczne pałace i budynki religijne, takie jak bogato zdobiony kościół Compañía de Jesús.

Hiszpania założyła kolonię w Ekwadorze, znanym wówczas jako „Real Audiencia of Quito”, w XVI wieku. Oficjalny Dzień Niepodległości Ekwadoru to 24 maja 1822, kiedy to kraj uwolnił się spod panowania Hiszpanii. Wojna o niepodległość Ekwadoru (1820-1822) zjednoczyła uzbrojone siły z całej północnej części Ameryki Południowej, które w pokonały siły hiszpańskie, a w efekcie uwolniły Ekwador.

Mary's Meals w Ekwadorze

Mary's Meals dostarcza posiłki w Ekwadorze od 2010 roku. Nasz program jest skierowany do wrażliwych dzieci
ze slamsów, znajdujących się w stolicy Ekwadoru - Quito i jest realizowany przez naszego lokalnego partnera - fundacji Cristo Misionero Orante.

Aktualnie dożywiamy 382 dzieci w jednej szkole, a standardowym posiłkiem jest mięso albo ryba z ziemniakami lub ryżem, czasami warzywa ze szkolnego ogródka.

Kiedy rozpoczęliśmy działanie w Ekwadorze?

Dostarczamy posiłki w Ekwadorze od 2010 r.

Ile dzieci karmimy w Ekwadorze?

382 dzieci w jednej szkole.

Jakie posiłki dostarczamy?

Mięso albo ryby z ziemniakami albo ryżem oraz warzywami ze szkolnego ogródka.

Gdzie się znajdujemy i gdzie działamy?

Znajdujemy się w slumsach w Quito, stolicy Ekwadoru. Nasz program działa przy wsparciu naszego lokalnego partnera, Fundacji Cristo Misionero Orante.

Stolica

Quito

Ludność

18 million

Waluta

Dolar amerykański (USD)