Make yourself at home!

You’re currently browsing our Polska site, but our family reaches across the world.

To make sure you’re supporting your local Mary’s Meals, please select your country from the list below.

If you can't see your country then don't worry! You can use our International site.

A row of bowls full of rice

Ekwador

Ekwador zajmuje obecnie 95 miejsce na 191 kraje i terytoria w Indeksie Rozwoju Społecznego (HDI). Podczas gdy wiele obszarów jest dość zamożnych, istnieją poważne nierówności, szczególnie w dużych miastach.

Opublikowano dnia

Gdzie działamy

Szacuje się że około 26 147 dzieci w Ekwadorze nie uczęszcza do szkoły. Chociaż podstawowa edukacja w Ekwadorze jest darmowa, w praktyce koszt zakupu książek i innych materiałów jest barierą dla ludzi z ubogich środowisk (40% ludności wiejskiej żyje poniżej Relatywnej Granicy Ubóstwa ($2,15/dzień).

Życie w Ekwadorze

Ekwador znajduje się w północno-zachodniej Ameryce Południowej. Jego nazwa pochodzi od równika (the Equator) - niewidzialnej linii okalającej Ziemię, która przecina kraj na dwie części. Ekwador jest wielkości Kolorado i graniczy z Kolumbią i Peru. Jego powierzchnia jest narażona na katastrofy naturalne i to stanowi ciągłe zagrożenie dla długotrwałej produkcji pożywienia.

Krajobraz Ekwadoru składa się ze wszystkiego po trochu - plaże, góry, wulkany, metropolie, amazońskie lasy deszczowe i słynna Wyspa Galapagos. Ponieważ Ekwador leży na równiku, jego pogoda w przeciągu roku jest dość stabilna (Ekwador ma klimat tropikalny, który różni się w zależności od wysokości i regionu).

Stolica kraju, Quito, znana jest z prawie nietkniętego centrum miasta, pochodzącego z czasów kolonizacji hiszpańskiej, gdzie znajdują się szesnasto- i siedemnastowieczne pałace i budynki religijne, takie jak bogato zdobiony kościół Compañía de Jesús.

Hiszpania założyła kolonię w Ekwadorze, znanym wówczas jako „Real Audiencia of Quito”, w XVI wieku. Oficjalny Dzień Niepodległości Ekwadoru to 24 maja 1822, kiedy to kraj uwolnił się spod panowania Hiszpanii. Wojna o niepodległość Ekwadoru (1820-1822) zjednoczyła uzbrojone siły z całej północnej części Ameryki Południowej, które w pokonały siły hiszpańskie, a w efekcie uwolniły Ekwador.

Mary's Meals w Ekwadorze

Mary's Meals dostarcza posiłki w Ekwadorze od 2010 roku. Nasz program jest skierowany do wrażliwych dzieci
ze slamsów, znajdujących się w stolicy Ekwadoru - Quito i jest realizowany przez naszego lokalnego partnera - fundacji Cristo Misionero Orante.

Aktualnie dożywiamy 382 dzieci w jednej szkole, a standardowym posiłkiem jest mięso albo ryba z ziemniakami lub ryżem, czasami warzywa ze szkolnego ogródka.

Kiedy rozpoczęliśmy działanie w Ekwadorze?

Dostarczamy posiłki w Ekwadorze od 2010 r.

Ile dzieci karmimy w Ekwadorze?

382 dzieci w jednej szkole.

Jakie posiłki dostarczamy?

Mięso albo ryby z ziemniakami albo ryżem oraz warzywami ze szkolnego ogródka.

Gdzie się znajdujemy i gdzie działamy?

Znajdujemy się w slumsach w Quito, stolicy Ekwadoru. Nasz program działa przy wsparciu naszego lokalnego partnera, Fundacji Cristo Misionero Orante.

Stolica

Quito

Ludność

18 million

Waluta

Dolar amerykański (USD)