A room full of girls in school uniform sit on the floor, leaning over books they are writing in

Indie

Jedna czwarta niedożywionych ludzi na świecie mieszka w Indiach.

Opublikowano dnia

Gdzie działamy

Indie zajmują aktualnie 131 miejsce ze 189 krajów w rankingu Wskaźnika Rozwoju Społecznego (HDI). Indie jest drugim pod względem liczby ludności państwem i miejscem pobytu najbiedniejszych i najbardziej zmarginalizowanych ludzi na świecie. 21% populacji Indii żyje poniżej Relatywnej Granicy Ubóstwa ($1,90/dzień).

Indyjski system kastowy tworzy hierarchię, dodając nierówności i wykluczenie społeczne do skomplikowanej listy problemów, z których wcale nie najmniejszym jest niepewność w dostępie do jedzenia.

Nierówność płciowa to ciągłe wyzwanie w Indiach, gdzie zwykle dziewczęta korzystają ze szkoły przez 5,4 lat, porównując z chłopcami, u których jest to 8,7 roku. 2,8 miliona dzieci nie uczęszcza do szkoły i 27% dziewczynek wychodzi za mąż przed 18 rokiem życia.

Życie w Indiach

Indie to drugi pod względem liczby ludności kraj na świecie (1 380 miliardów) i siódmy co do wielkości powierzchni (1 269 010 mil kwadratowych).

Indie ogłosiły swoją niepodległość od Wielkiej Brytanii 15 sierpnia 1947r. Król Grzegorz VI pozostał głową państwa do 26 stycznia 1950r., wtedy ogłoszono konstytucję Indii (dziś tego dnia obchodzony jest Dzień Republiki w Indiach). Indyjski Ruch Niepodległościowy jest podziwiany za w większości pokojowy opór i nieposłuszeństwo cywilne.

Indie to unikalny teren pełen zapierających dech w piersiach krajobrazów i z bogatą, żywą historią. Kraj rości sobie prawo do wielu interesujących ciekawostek, takich jak bycie największą demokracją świata, krajem z największą liczbą oficjalnych języków, a także ojczyzną jogi i szachów, żeby wymienić kilka z tych ciekawostek. 

Nazwa Indie pochodzi od Rzeki Indus, w której dolinach pierwsi osiedleńcy budowali swoje domy. 

A group of boys wearing school uniform stand in a line waiting to be served food out of a large pot

Mary's Meals w Indiach

Mary’s Meals dostarcza posiłki w Indiach od 2004 r. Typowym szkolnym posiłkiem jest warzywne curry albo soczewica dhal z ryżem. Dożywiamy dzieci w rejonach północnych Indii i niektórych slumsach w ośrodkach miejskich w dużych miastach na terenie kraju. Większość dzieci korzystających z naszego programu mieszka w Bihar i Jharkhand.

Obecnie dokarmiamy 64 123 dzieci w 156 placówkach edukacyjnych w Indiach. Nasz program jest obsługiwany w ścisłej współpracy z BREAD Noida.

Four boys in school uniform sit on the ground with bowls of rice and curry in front of them
Kiedy zaczęliśmy pracować w Indiach?

Od 2004 r.

Ile dzieci karmimy w Indiach?

Obecnie karmimy 64 123 dzieci w 156 placówkach edukacyjnych.

Jaki posiłek zapewniamy?

Warzywne curry albo soczewica dhal z ryżem.

Gdzie mamy siedzibę/gdzie działamy?

Północne Indie i niektóre slumsy w dużych miastach w całym kraju.

Stolica

Nowe Delhi

Ludność

1,380 mld

Waluta

Rupia indyjska (INR)