Czuj się jak u siebie w domu!

Aktualnie przeglądasz naszą polską stronę, ale nasza rodzina obejmuje cały świat.

Aby upewnić się, że wspierasz lokalną organizację Mary’s Meals, proszę wybierz swój kraj z poniższej listy.

Jeśli nie widzisz swojego kraju, nie martw się! Możesz skorzystać z naszej Międzynarodowej strony.

A child looks down at a bowl as beans are being poured into it by an adult

Kenia

Kenia zajmuje obecnie 143 miejsce na 189 krajów w rankingu Human Development Index (HDI). Około 37% populacji żyje poniżej międzynarodowej granicy ubóstwa (1,90 USD dziennie)

Opublikowano dnia

Gdzie działamy

Hrabstwo Turkana ma największy poziom niepewności w dostępie do jedzenia i niedożywieniu dzieci w Kenii, głównie przez jałową ziemię, która stanowi ponad 80% całej powierzchni w tym kraju.

W Kenii jest niewiele szkół i znajdują się one w dużych odległościach od siebie, co sprawia, że uczęszczanie na zajęcia jest trudne. Dzięki naszej pomocy w ośrodkach Wczesnego Rozwoju Dzieci, Mary’s Meals miało znaczący wpływ na zmniejszenie niedożywienia dzieci w wieku przedszkolnym w Turkanie. Szacuje się, że 19% dzieci w wieku szkolnym w Kenii nie uczęszcza do szkoły podstawowej, a ok. 8% dzieci jest wykorzystywanych do pracy, podczas gdy w miejscach takich jak Hrabstwo Turkana, liczba ta wzrasta nawet do 30%.

Życie w Kenii

Kenia znajduje się we Afryce Wschodniej. Krajobraz jest zróżnicowany, od wybrzeży Oceanu Indyjskiego do wysokich gór i wyżyn w centrum kraju. Kraje sąsiadujące to: Etiopia, Somalia, Sudan Południowy, Tanzania i Uganda.

12 grudnia 1963 roku, na podstawie Deklaracji Niepodległości Kenii, kraj uzyskał niepodległość od Wielkiej Brytanii. Królowa Elżbieta II pozostała głową państwa przez rok, do czasu gdy Kenia uzyskała status republiki.

A group of six children sit on the ground holding yellow mugs and laughing

Mary's Meals w Kenii

Mary’s Meals dostarcza posiłki w Kenii od 2005 r. Organizujemy programy dożywiania w miejskich szkołach hrabstw Eldoret i Kisji, a także w ośrodkach Wczesnego Rozwoju Dzieci (ECD) na wyjałowionych terenach hrabstwa Turkana w północno-zachodniej Kenii. W ten sposób docieramy do najbardziej potrzebujących społeczności.

W rejonie Turkana współpracujemy z Caritas Lodwar. Diecezja Lodwar ma ponad 50-letnie doświadczenie we wspieraniu lokalnych społeczności i obsługuje program dokarmiania w naszym imieniu w kilku trudnodostępnych ośrodkach Wczesnego Rozwoju Dzieci.

Obecnie dokarmiamy 139 807 dzieci w 818 szkołach w Kenii. Typowy posiłek szkolny to kukurydza i fasola.

Kiedy zaczęliśmy pracować w Kenii?

Mary’s Meals dostarcza posiłki w Kenii od 2005 r.

Ile dzieci karmimy w Kenii?

Obecnie karmimy 139 807 dzieci w 818 szkołach

Jaki posiłek zapewniamy?

Kukurydza i fasola

Gdzie mamy siedzibę/gdzie działamy?

Dostarczamy szkolne programy dożywiania w szkołach w miastach hrabstw Eldoret i Kisji, a także w ośrodkach Wczesnego Rozwoju Dzieci (ECD) w Hrabstwie Turkana w północno-zachodniej Kenii

Stolica

Nairobi

Ludność

47.6 milionów

Waluta

Szyling kenijski (KES Sh)