A group of children waving colourful mugs in the air

Malawi

Nasz największy program dożywiania w szkołach- docierający do 30% dzieci w wieku szkolnym, w całym kraju.

Opublikowano dnia

Gdzie działamy

Malawi zajmuje aktualnie 174 miejsce ze 189 krajów w rankingu Wskaźnika Rozwoju Społecznego (HDI). Oszałamiające 70,3% ludności żyje poniżej Relatywnej Granicy Ubóstwa ($1,90/dzień). Malawi utrzymuje stały wysoki poziom niepewności w dostępie do jedzenia, a populacja jest coraz bardziej bezbronna wobec skutków zmian klimatu. W Malawi 39% dzieci poniżej piątego roku życia cierpi na zahamowany wzrost.

Podczas gdy rodziny zmagają się ze znajdywaniem jedzenia, przeżycie staje się priorytetem względem chodzenia do szkoły. Około 45,9% dzieci w wieku szkoły podstawowej kończy edukację wcześniej.

Światowy Program Żywnościowy szacuje, że około połowa populacji środkowych i południowych regionów ma niewystarczające spożycie jedzenia.

Życie w Malawi

Malawi krajem bez dostępu do morza w południowo-wschodniej Afryce, które zajmuje wąski pasek ziemi wzdłuż Wielkiego Rowu Zachodniego. Kraj znany jest ze swoich spektakularnych jezior i rozległych obszarów górskich. Jezioro Nyasa, powszechnie znane jako Jezioro Malawi, stanowi ponad 1/5 całego obszaru kraju.

W czasach kolonialnych terytorium było rządzone przez Brytyjczyków, pod których władzą było ono oryginalnie znane jako Brytyjska Afryka Centralna a potem Niasa. Później kraj został częścią Federacji Rodezji i Niasy. Dopiero w 1964 r. kraj odzyskał pełną niepodległość jako Malawi.

Często nazywany jest małym krajem z wielkim sercem, Malawi znane jest z ciepła zamieszkujących tam ludzi. Malawijczycy zwykle żyją w rodzinach wielopokoleniowych w małych, lokalnych wioskach i panuje tam prawdziwy duch wspólnoty i współpracy, ponieważ członkowie rodziny często dzielą zarówno pracę, jak i dochody.

Człowiek pracujący w Malawi zwykle zarabia około 164 000 MKW (malawijska kwacha) albo 147 funtów miesięcznie.

Children in a classroom looking at books on their desks

Mary's Meals w Malawi

Mary’s Meals rozpoczęło działanie w Malawi w 2002 r.

Rozpoczęliśmy od dokarmiania 200 dzieci w naszym pierwszym szkolnym programie dokarmiania.

Obecnie Mary’s Meals dostarcza codzienne posiłki szkolne do ponad 30% dzieci w wieku szkoły podstawowej w Malawi. To nasz największy program dożywiania i jest przeprowadzany przez Mary’s Meals Malawi w 870 szkołach podstawowych i 123 Ośrodkach Wczesnego Rozwoju Dzieci (ECD).

Karmimy ponad milion dzieci przy wsparciu ponad 80 000 wolontariuszy z lokalnych społeczności na terenie całego kraju. Dostarczany posiłek to kukurydza i owsianka sojowa, lokalnie nazywana likuni phala, wzmocniona niezbędnymi witaminami i minerałami.

Kiedy zaczęliśmy pracować w Malawi?

Mary’s Meals zaczęło swoją pracę w Malawi w 2002 r.
Rozpoczęliśmy dokarmianie 200 dzieci w naszym pierwszym szkolnym programie dokarmiania.

Ile dzieci karmimy w Malawi?

Dokarmiamy ponad milion dzieci w Malawi.

Jaki posiłek zapewniamy?

Dostarczany posiłek to kukurydza i owsianka sojowa, lokalnie nazywana likuni phala, wzmocniona niezbędnymi witaminami i minerałami.

Gdzie mamy siedzibę/gdzie działamy?

Mary’s Meals w Malawi działa na obrzeżach Blantyre w południowej Malawi.

Stolica

Lilongwe

Ludność

17.2 milionów

Currency

Kwacha malawijska (MWK MK)