Make yourself at home!

You’re currently browsing our International site, but our family reaches across the world.

To make sure you’re supporting your local Mary’s Meals, please select your country from the list below.

If you can’t see your country then don’t worry! You can use our International site.

A child looks down at a bowl as beans are being poured into it by an adult

Kenia

Kenia zajmuje obecnie 143 miejsce na 189 krajów w rankingu Human Development Index (HDI). Około 37% populacji żyje poniżej międzynarodowej granicy ubóstwa (1,90 USD dziennie)

Opublikowano dnia

Gdzie działamy

Hrabstwo Turkana ma największy poziom niepewności w dostępie do jedzenia i niedożywieniu dzieci w Kenii, głównie przez jałową ziemię, która stanowi ponad 80% całej powierzchni w tym kraju.

W Kenii jest niewiele szkół i znajdują się one w dużych odległościach od siebie, co sprawia, że uczęszczanie na zajęcia jest trudne. Dzięki naszej pomocy w ośrodkach Wczesnego Rozwoju Dzieci, Mary’s Meals miało znaczący wpływ na zmniejszenie niedożywienia dzieci w wieku przedszkolnym w Turkanie. Szacuje się, że 19% dzieci w wieku szkolnym w Kenii nie uczęszcza do szkoły podstawowej, a ok. 8% dzieci jest wykorzystywanych do pracy, podczas gdy w miejscach takich jak Hrabstwo Turkana, liczba ta wzrasta nawet do 30%.

Życie w Kenii

Kenia znajduje się we Afryce Wschodniej. Krajobraz jest zróżnicowany, od wybrzeży Oceanu Indyjskiego do wysokich gór i wyżyn w centrum kraju. Kraje sąsiadujące to: Etiopia, Somalia, Sudan Południowy, Tanzania i Uganda.

12 grudnia 1963 roku, na podstawie Deklaracji Niepodległości Kenii, kraj uzyskał niepodległość od Wielkiej Brytanii. Królowa Elżbieta II pozostała głową państwa przez rok, do czasu gdy Kenia uzyskała status republiki.

A group of six children sit on the ground holding yellow mugs and laughing

Mary's Meals w Kenii

Mary’s Meals dostarcza posiłki w Kenii od 2005 r. Organizujemy programy dożywiania w miejskich szkołach hrabstw Eldoret i Kisji, a także w ośrodkach Wczesnego Rozwoju Dzieci (ECD) na wyjałowionych terenach hrabstwa Turkana w północno-zachodniej Kenii. W ten sposób docieramy do najbardziej potrzebujących społeczności.

W rejonie Turkana współpracujemy z Caritas Lodwar. Diecezja Lodwar ma ponad 50-letnie doświadczenie we wspieraniu lokalnych społeczności i obsługuje program dokarmiania w naszym imieniu w kilku trudnodostępnych ośrodkach Wczesnego Rozwoju Dzieci.

Obecnie dokarmiamy 139 807 dzieci w 818 szkołach w Kenii. Typowy posiłek szkolny to kukurydza i fasola.

Kiedy zaczęliśmy pracować w Kenii?

Mary’s Meals dostarcza posiłki w Kenii od 2005 r.

Ile dzieci karmimy w Kenii?

Obecnie karmimy 139 807 dzieci w 818 szkołach

Jaki posiłek zapewniamy?

Kukurydza i fasola

Gdzie mamy siedzibę/gdzie działamy?

Dostarczamy szkolne programy dożywiania w szkołach w miastach hrabstw Eldoret i Kisji, a także w ośrodkach Wczesnego Rozwoju Dzieci (ECD) w Hrabstwie Turkana w północno-zachodniej Kenii

Stolica

Nairobi

Ludność

47.6 milionów

Waluta

Szyling kenijski (KES Sh)