Czuj się jak u siebie w domu!

Aktualnie przeglądasz naszą polską stronę, ale nasza rodzina obejmuje cały świat.

Aby upewnić się, że wspierasz lokalną organizację Mary’s Meals, proszę wybierz swój kraj z poniższej listy.

Jeśli nie widzisz swojego kraju, nie martw się! Możesz skorzystać z naszej Międzynarodowej strony.

Close up of two bowls on a table and hands cutting green leafy vegetables

Niger

Niger zajmuje obecnie 189 miejsce na 189 krajów w Indeksie Rozwoju Społecznego (HDI) i jest jednym z najbiedniejszych i najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie.

Opublikowano dnia

Gdzie działamy

Życie w Nigrze

Krótka pora deszczowa w Nigrze i tempo wzrostu populacji to tylko niektóre z przyczyn powszechnego głodu – 58% populacji (13,1 mln osób) nie spożywa wystarczającej ilości pożywienia, a 48,5% dzieci poniżej piątego roku życia cierpi na chroniczne niedożywienie.

44,5% ludności Nigru żyje poniżej międzynarodowej granicy ubóstwa wynoszącej 1,90 USD dziennie. Bezbronne dzieci zaniedbują szkołę, żebrają lub kradną jedzenie, a gdy zostaną złapane, są często wysyłane do przepełnionych aresztów śledczych, gdzie spędzają długie okresy w oczekiwaniu na proces. Wielu z nich nigdy nawet nie postawiło swojej stopy w klasie szkolnej.

1 647 273 dzieci w Nigrze nie uczęszcza do szkoły.

Niger to kraj śródlądowy (jeden z największych) w Afryce Zachodniej, nazwany na cześć rzeki Niger, której ponad 80% powierzchni znajduje się na Saharze, co czyni go jednym z najgorętszych krajów świata. Niger znajduje się na jednym z największych złóż uranu na planecie, ale pomimo tego kraj jest w wielkiej biedzie i ogromnym zadłużeniu. Gospodarka opiera się na rolnictwie na własne potrzeby i na eksporcie surowców – głównym eksportem są nasiona oleiste, paliwa mineralne i chemikalia.

Językami urzędowymi są francuski i arabski, ale ponad połowa ludności posługuje się językiem hausa. Większość kraju to muzułmanie, z populacją około 22 miliony, zamieszkujący dalekie południe i zachód Nigru. Mężczyźni w Nigrze są zwykle określani jako żywiciele rodziny, podczas gdy kobiety zajmują się gotowaniem, pełnią funkcję opiekunek dla swoich dzieci i osób starszych oraz wykonują prace domowe. Małżeństwa są zazwyczaj aranżowane przez rodziców zarówno w społecznościach wiejskich, jak i miejskich.

A collection of bowls sitting on a sandy floor, some containing rice

Mary's Meals w Nigrze

Mary’s Meals dostarcza posiłki w Nigrze od 2020 roku. Obecnie karmimy 204 dzieci w trzech młodzieżowych aresztach śledczych: w jednym w stolicy Niamey i dwóch innych w Maradi i Zinder na południu. Typowe serwowane przez nas posiłki to zazwyczaj suszone mięso lub ryby z ryżem i sosem warzywnym.

Naszym zaufanym partnerem programu jest Grandir Dignement.

Kiedy zaczęliśmy pracować w Nigrze?

Zapewniamy posiłki w Nigrze od 2020 roku.

Ile dzieci karmimy w Nigrze?

204 dzieci w trzech młodzieżowych izbach śledczych.

Jaki posiłek zapewniamy?

Suszone mięso lub ryba z sosem ryżowo-warzywnym.

Gdzie mamy siedzibę/gdzie działamy?

Jeden ośrodek śledczy dla młodzieży w stolicy Niamey i dwa inne w Maradi i Zinder na południu.

Stolica

Niamey

Populacja

23,1 miliona (2021)

Waluta

naira nigeryjska (NGN)