Make yourself at home!

You’re currently browsing our International site, but our family reaches across the world.

To make sure you’re supporting your local Mary’s Meals, please select your country from the list below.

If you can’t see your country then don’t worry! You can use our International site.

Close up of two bowls on a table and hands cutting green leafy vegetables

Niger

Niger zajmuje obecnie 189 miejsce na 189 krajów w Indeksie Rozwoju Społecznego (HDI) i jest jednym z najbiedniejszych i najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie.

Opublikowano dnia

Gdzie działamy

Życie w Nigrze

Krótka pora deszczowa w Nigrze i tempo wzrostu populacji to tylko niektóre z przyczyn powszechnego głodu – 58% populacji (13,1 mln osób) nie spożywa wystarczającej ilości pożywienia, a 48,5% dzieci poniżej piątego roku życia cierpi na chroniczne niedożywienie.

44,5% ludności Nigru żyje poniżej międzynarodowej granicy ubóstwa wynoszącej 1,90 USD dziennie. Bezbronne dzieci zaniedbują szkołę, żebrają lub kradną jedzenie, a gdy zostaną złapane, są często wysyłane do przepełnionych aresztów śledczych, gdzie spędzają długie okresy w oczekiwaniu na proces. Wielu z nich nigdy nawet nie postawiło swojej stopy w klasie szkolnej.

1 647 273 dzieci w Nigrze nie uczęszcza do szkoły.

Niger to kraj śródlądowy (jeden z największych) w Afryce Zachodniej, nazwany na cześć rzeki Niger, której ponad 80% powierzchni znajduje się na Saharze, co czyni go jednym z najgorętszych krajów świata. Niger znajduje się na jednym z największych złóż uranu na planecie, ale pomimo tego kraj jest w wielkiej biedzie i ogromnym zadłużeniu. Gospodarka opiera się na rolnictwie na własne potrzeby i na eksporcie surowców – głównym eksportem są nasiona oleiste, paliwa mineralne i chemikalia.

Językami urzędowymi są francuski i arabski, ale ponad połowa ludności posługuje się językiem hausa. Większość kraju to muzułmanie, z populacją około 22 miliony, zamieszkujący dalekie południe i zachód Nigru. Mężczyźni w Nigrze są zwykle określani jako żywiciele rodziny, podczas gdy kobiety zajmują się gotowaniem, pełnią funkcję opiekunek dla swoich dzieci i osób starszych oraz wykonują prace domowe. Małżeństwa są zazwyczaj aranżowane przez rodziców zarówno w społecznościach wiejskich, jak i miejskich.

A collection of bowls sitting on a sandy floor, some containing rice

Mary's Meals w Nigrze

Mary’s Meals dostarcza posiłki w Nigrze od 2020 roku. Obecnie karmimy 204 dzieci w trzech młodzieżowych aresztach śledczych: w jednym w stolicy Niamey i dwóch innych w Maradi i Zinder na południu. Typowe serwowane przez nas posiłki to zazwyczaj suszone mięso lub ryby z ryżem i sosem warzywnym.

Naszym zaufanym partnerem programu jest Grandir Dignement.

Kiedy zaczęliśmy pracować w Nigrze?

Zapewniamy posiłki w Nigrze od 2020 roku.

Ile dzieci karmimy w Nigrze?

204 dzieci w trzech młodzieżowych izbach śledczych.

Jaki posiłek zapewniamy?

Suszone mięso lub ryba z sosem ryżowo-warzywnym.

Gdzie mamy siedzibę/gdzie działamy?

Jeden ośrodek śledczy dla młodzieży w stolicy Niamey i dwa inne w Maradi i Zinder na południu.

Stolica

Niamey

Populacja

23,1 miliona (2021)

Waluta

naira nigeryjska (NGN)