Czuj się jak u siebie w domu!

Aktualnie przeglądasz naszą polską stronę, ale nasza rodzina obejmuje cały świat.

Aby upewnić się, że wspierasz lokalną organizację Mary’s Meals, proszę wybierz swój kraj z poniższej listy.

Jeśli nie widzisz swojego kraju, nie martw się! Możesz skorzystać z naszej Międzynarodowej strony.

Children kneeling with bowls in front of them

Tajlandia

Pomimo, że Tajlandia jest stosunkowo zamożnym krajem, istnieją obszary skrajnego ubóstwa ze względu na bliskość krajów, z których ludzie zmuszeni są uciekać w poszukiwaniu bezpieczeństwa.

Opublikowano dnia

Gdzie działamy

Tajlandia znajduje się obecnie na 79 miejscu wśród 189 krajów w rankingu Wskaźnika Rozwoju Społeczengo (HDI). Liczba ludności w Tajlandii wzrosła w ubiegłym stuleciu - z 10 milionów w 1900 roku do prawie 70 milionów obecnie.

Tajlandia to kraj w południowo-wschodniej Azji, położony w centrum Półwyspu Indochińskiego, graniczy z Birmą na północy i zachodzie, Laosem na północy i wschodzie, Kambodżą na południowym wschodzie i Malezją na południu. Z populacją ponad 66 milionów ludzi, Tajlandia jest pięćdziesiątym największym krajem na świecie pod względem masy lądowej i dwudziestym drugim najbardziej zaludnionym krajem.

Tajowie są niezwykle pracowici, a typowi robotnicy mają bardzo mało „dni urlopowych” - jednak to nie osłabia ich ducha, ponieważ mieszkańcy Tajlandii słyną z ogólnej życzliwości i pomocy. Tajlandia jest znana na całym świecie jako Kraina Uśmiechu. Nazwa Tajlandii w języku tajskim to Prathet Thai, co oznacza „kraj wolności”.

Kraj ten jest również domem dla "nowoczesnych cudów", takich jak: największy na świecie złoty posąg Buddy (Phra Phuttha Maha Suwana Patimakon), największa na świecie farma krokodyli i jeden z najwyższych budynków hotelowych, Baiyoke Tower II.

Children who are part of the Marys Meals family in Thailand

Mary's Meal w Tajlandii

Posiłki Mary’s Meals dostarczamy w Tajlandii od 2008 roku. Wspieramy szkoły w Rangsit, Sattahip, Kanchanaburi i Samut Sakhon, wszystkie położone na południowym krańcu kraju, niedaleko Bangkoku. Nasz program dożywiania szkół jest realizowany we współpracy z Fundacją Żywej Wody i w dużej mierze wspiera rodziny migrantów z Birmy.

Wspierane przez nas szkoły znajdują się głównie na obszarach, na których osiedliły się rodziny migrantów - 97 000 osób ubiega się obecnie o schronienie w Tajlandii i są to głównie Birmańczycy. Nasze programy zachęcają dzieci do uczęszczania do szkoły, chroniąc je przed potencjalnie wyzyskującymi sytuacjami, gdy ich rodzice
i opiekunowie mają trudności ze znalezieniem pracy.

Obecnie karmimy 631 dzieci w czterech szkołach w Tajlandii. Zazwyczaj szkolne posiłki składają się z kurczaka
lub wieprzowiny z ryżem i warzywami.

When did we start working in Thailand?

We have been working in Thailand since 2008

How many children do we feed in Thailand?

We currently feed 631 children in four schools in Thailand

What meal do we provide?

Chicken or pork with rice and vegetables

Where are we based/where do we operate?

Rangsit, Sattahip, Kanchanaburi and Samut Sakhon

Stolica

Bangkok

Populacja

69,7 miliona

Waluta

bat tajlandzki (THB)